Vad underbart med en liten kille .... Det var som jag trodde där inne !
Han är det finaste ... Tänk att ha två killar i sitt liv . Finns det något så underbart att få älska två killar !!
Han födes den 20:e 02.26 3590g 50cm ... Allt började så bra ... Fick lite värkar på dagen , som jag trodde bara var något annat .. ( som vanligt ingent )
Sen åkte jag o chrille till Älmhult för att handla en julklapp, När vi var där .. Började göra lite ont.. Men det går väl över .. Var min tanke !
När vi var på väg hem , fick jag riktigt ont ... Ringde till FL , de sa att jag skulle ringa om det inte har gått över ef 2h .
Somnade därefter på soffan .. Vaknade av att de malde lite , men inte så farligt !
Vi skulle på fest till min Sandra ... men fick ringa o säga att jag hade ont ! Hon blev lika glad för det , för då viste hon att Knuddan var på väg :D
När kl var 18.00 så ringe jag in till FL , för att se vad de tyckte om allt ! Och de bad oss komma in ... Eftersom vädret började bli dåligt ( Snö Snö Snö )
Väl inne på FL , så var hissen ur funktion .. Fick ta gods hissen HAHAHA ...
Sen kollade de upp hur öppen jag var ... 4cm .. ja inte så dåligt !!
Sen öppnades jag 2 cm i timmen ..
När jag väl hade fått kryst värkarna , så kändes de så gött !!!
De kollade till våran lilla älskling , för de tyckte att hjärtfrikfrensen började bli låg...
han hade det jobbigt , så det fick bli ett "akut" kjesarsnitt . Så kl 02.26 tittade våran LOKE ARNE OLSSON ut ..
Vi fick vad vi önskat oss , en kung !
Ingen av oss hade sagt något till varandra ... men vi hade tänkt vad vi ville !
En rolig sak ... Denna dagen började med att jag sa till Lokes kusin Loi ... Att han skulle säga till bebisen att komma ut ..
Så han skrek på magen UT UT UT sin ... Var nog det somm hjälpte <3