Är mamma till en Frans-Basel och en Flora, bor i sthlms innerstad med min familj som även består av en make.
Ett barn ska jag ha när jag blir stor med smala ben och mjuka skor, små vassa tänder och skära händer, mage som en sockertopp och ljusbrunt hår precis rakt opp. Och jag ska köpa saker varje da' så många som mitt lilla barn vill ha, och skrika ska mitt lilla barn få göra för skrik det tycker jag om att höra och bråka hela dagarna och skrämma kor i hagarna, men ska jag säga, akta dig för eld och djupa vatten spring aldrig aldrig bort från mig i den svarta natten.
Ett barn ska jag ha när jag blir stor med smala ben och mjuka skor, små vassa tänder och skära händer, mage som en sockertopp och ljusbrunt hår precis rakt opp. Och vi ska busa mycket varje dag mitt eget lilla barn och jag och skrika som gorillor ska vi göra hoppa runt och skärmma folk ni ska få höra vi ska bita dom i benen, binda fast dom vid den stora stenen. men ska jag säga, akta dig för eld och djupa vatten spring aldrig aldrig bort från mig i den svarta natten.
Ett barn ska jag ha när jag blir stor.. Och om mitt barn får ont i magen nåra gånger ska jag sjunga för'e jätte fina sånger och jag ska byta blöjor på mitt barn och sätta på små kläder och världens minsta gummistövlar ifall det blir dåligt väder. Men ska jag säga..
Profil
Den här användaren har inte skapat någon profil ännu.
straw2008
Presentation
Ett barn ska jag ha när jag blir stor
med smala ben och mjuka skor,
små vassa tänder och skära händer,
mage som en sockertopp
och ljusbrunt hår precis rakt opp.
Och jag ska köpa saker varje da'
så många som mitt lilla barn vill ha,
och skrika ska mitt lilla barn få göra
för skrik det tycker jag om att höra
och bråka hela dagarna och skrämma kor i hagarna,
men ska jag säga, akta dig för eld
och djupa vatten
spring aldrig aldrig bort från mig
i den svarta natten.
Ett barn ska jag ha när jag blir stor
med smala ben och mjuka skor,
små vassa tänder och skära händer,
mage som en sockertopp
och ljusbrunt hår precis rakt opp.
Och vi ska busa mycket varje dag
mitt eget lilla barn och jag
och skrika som gorillor ska vi göra
hoppa runt och skärmma folk ni ska få höra
vi ska bita dom i benen, binda fast dom vid den stora stenen.
men ska jag säga, akta dig för eld
och djupa vatten
spring aldrig aldrig bort från mig
i den svarta natten.
Ett barn ska jag ha när jag blir stor..
Och om mitt barn får ont i magen nåra gånger
ska jag sjunga för'e jätte fina sånger
och jag ska byta blöjor på mitt barn
och sätta på små kläder
och världens minsta gummistövlar ifall det blir dåligt väder.
Men ska jag säga..
Profil