Födda 80-85 som Längtar efter knodd! (Del. 8)
letw
packa? ska du flytta snart?
malla
men jag tyckte den var ganska rymlig ändå, så prova iaf =)
letw
packa? ska du flytta snart?
malla
men jag tyckte den var ganska rymlig ändå, så prova iaf =)
ärligt, det ser för jävligt ut med hennes äckliga gamla soffa. jag vill inte ha skräpet i mitt hem! var för kan ingen förstå det!? jag har fan precis fått bort svärmorskänslan i lägenheten och så tvingar de mig att dra hit det igen
ja, om micke envisas med att behålla skiten tänker jag stänga alla dörrar in till v.rummet och bosätta mig i vårt sovrum. jag vill inte se skiten.
jaaa, det är en tresits OCH två fåtöljer. det var trångt med soffan vi hade, och nu blir det ännu värre. han verkligen vägrar lyssna på mig.
igår upptäckte jag att det finns en inredningsbutik i vårt centrum. har aldrig sett den förut! verkade vara mycket rosa, så fina grejer alltså
det verkar ju inte vara lönt för mig att inreda vårt hem, vi får ju bara en massa skräp från kärringar
malla
ja, förlåt det var den inredninsbutiken jag menade. tänkte fel barnbutiken är väl så där, har aldrig köpt nåt där. men de har en fin bondgård i trä som vi funderar på att köpa i present till agge.
fru
det är en rostfärgad skinnsoffa med klösmärken. intresserad? micke ska lägga upp den på blocket tack och lov. behöver jag bara stå ut med att inte kunna röra mig i mitt eget hem. micke har ju tur, han har massor av föreläsningar så han slipper vara hemma med en son som blir sur för att det är trångt.
malla
jag tyckte att lindex hade filtar idag när vi var där.
malla
du kan anlita fru som personal shopper