Ni som använde rosenrot och +.ade!
Har några frågor till er som använde er av arctic root/liknande.
Juni -09 skulle det stå så klart, har fortfarande lite svårt att uppdatera mig själv till att det är år 2010 nu!
Har några frågor till er som använde er av arctic root/liknande.
hur tidigt känner man av äggstockarna med rosenrot
Hänger på er här, ska börja med rosenrot i veckan om mensen kommer!
Hej!
Får man hänga med i den här tråden? Jag provar rosenrot för första gången denna månad. Har fått karln min att också knapra tabletterna =P Jag är inte helt säker, men det verkar som att ägglossningen kanske kommer äga rum i helgen *hoppas hoppas* Dock så har jag sen efter förra graviditeten (-05) haft väldigt oregelbunden mens (allt emellan 30-90 dagar), så jag hoppas att RR hjälper till att fixa det lite
Har försökt den okt-08 utan att ens få ett spöksträck på stickan... Har bokat tid hos gyn nu i Juni, så vi får se vad som sägs där.
Hur tycker ni att RR verkar fungera för er? Känner ni många som provat med lyckade resultat? Jag känner ingen, men i trådarna här på FL så verkar de gå vägen för de flesta.. :P Det enda jag tycker är att jag blivit tröttare (?), men de kanske blir så i början och sen att de vänder och man blir piggare? Återstår att se.. :P Hoppas på pluss snart för alla i tråden!
Hej Svenzan.
Jo jag har lyckats vad jag tror . Men slutade i MA i v.13 sist. Vi hade försökt i 1.5 år innan och när jag började med RR så blev jag gravid direkt. Kanske en slump men det känns inte så. Jag kände min ägglossning mycket starkare. Tog RR direkt efter MA och hade stark ägglossning den 18 maj enligt CB ägglossningstest.. Vet ej om det gett resultat. Väntar på BIM. Kroppen behöver nog återställa sig lite.
Vad tråkigt med missfall! Men ändå skönt för er att veta att ni KAN bli gravida!
Låter ju lovade att ni också försökt länge och att det tog sig med RR!
Hoppas det blir ett pluss igen för dig i dagarna nu då!
Har du några kännigar av att det skulle kunna vara något därinne?
Hej!
ha några frågor;
när börja man med Rosenrot?
ska man testa med ägglossningstickor innan man ta Rosenrot på morgonen?
när slutar man med det?
hej nu är jag tillbaka hihi...
har börjat få rejält ont i mina äggstockar men hade ju mensens sista dag i lördags det är väl inte möjligt att få det redan?? äter rosenrot o pergotime dagligen imorgon är dock sista tabletten med pergotime..
hur mår ni andra som äter rosenrot??
som sagt sista mensens dag 29maj idag (3juni) ont rejält i äggstockarna...någon som vart med om samma kan knappast ha ÄL redan
Annakohler - Varför äter man pregotime?