Inlägg från: Gullan från Arkadien |Visa alla inlägg
  • Gullan från Arkadien

    The return of the Lolilla

    Sven Justus skrev 2010-11-16 11:56:03 följande:
    Är det itne olagligt att sälja sexuella tjänster?



    Du menar medhjälp till brott?
  • Gullan från Arkadien
    Sven Justus skrev 2010-11-16 12:03:30 följande:
    Humor har jag. Problemet är min form av ironi som inte gör sig i tryckt form tyvärr.. :)
    Yeah right ... har du humor så är jag rolig
  • Gullan från Arkadien

    Jag glömde träningsväskan hemma, men idag innebär det inte utebliven träning som det brukar göra utan att jag får en extrapromenad till gymet! (fast jag tänker fortfarande inte simma någon mil, sådetså!) 

  • Gullan från Arkadien
    Jazza skrev 2010-11-16 17:40:17 följande:
    Way to go. Simma en mil nu, med, det är lätt gjort! Kom an, du kan! //Paolo
    Jag har inte simmat en mil, däremot har jag gått en mil totalt idag. 
  • Gullan från Arkadien

    Varför irriterar sig folk på just mammor som gör si eller så? Skulle det vara ok om en pappa eller barnvakten lät barnet springa omkring och störa eller vad det nu kan tänkas vara? (tänkte nu på tråden "trött på icketänkande mammor" men det är knappast första gången)

  • Gullan från Arkadien

    Ingen aning, ibland tror jag att jag är ensam om att inte plocka mina ögonbryn. Jag har tänkt på det någon gång men har inte kommit så mycket längre för då måste jag ju ta mig till en salong (jag tänker inte göra det själv iallafall)

  • Gullan från Arkadien
    Jazza skrev 2010-11-17 11:38:16 följande:
    Jag fick jobbet Skall skriva på pappren på måndag! Heja mig!
    Jag tvivlade inte en sekund på det! Bra att jag hade rätt
  • Gullan från Arkadien
    Jazza skrev 2010-11-17 19:10:07 följande:
    Yo! Läget? Simmat en mil,ännu?
    Ingen simning idag och har bara gått några kilometer. Packar träningsväskan för morgondagen ... 

    Vet ni om Zumba är bra träning förresten? Jag funderade på att variera min träning med någon gruppträningen gång i veckan.  
  • Gullan från Arkadien
    2timearound skrev 2010-11-17 20:33:29 följande:
    Dunno....... *orolig mamma* Vill inte att hon ska vara utanför eller så. Eller att hon ska ha svårt att interagera. Jag tycker inte det när jag ser henne med andra barn, men vad vet jag.
    Det skulle ju kunna vara så att hon lärt sig värdet av att vara för sig själv, det var i ungefär den åldern jag gjorde det. (och det hade inget med mitt senare tillstånd att göra, tror jag iallafall, så bli inte orolig för den saken) 
Svar på tråden The return of the Lolilla