Vi som längtar efter plus efter missfall del 3
Japp jag har haft det men då har mina tester visat starkt positivt.
Japp jag har haft det men då har mina tester visat starkt positivt.
Soma Håller nu tummarna för dig i dag gumman att de hittar två minst :)
MCT är dina tvillingar lika stora nästa vecka kan du glömma att en försvinner. Läkarna förklarade för mig v 10+2 att är alla ca lika stora i den veckan så lär ingen av dem
Försvinna. Men är en någon vecka mindre så kan den tyvärr försvinna. På mina skiljer det några dagar.
SoMa du har redan haft semester HALLÅÅÅÅÅÅÅ inte åka iväg igen fyyy
Hahahahahahaha ja ge henne hon är gammal och sleten hehe
Nix mycket yngre :) jag har hört att man blir yngre om man väntar mer än ett barn :)))))
Mimmi jag rekommenderar dig att börja med 1/3 albyl minor oxå. Det kan du göra när du får pos på ältesten. Nu ska det bli bäbis för dig gumman.
Uppdaterar här med
Allt bra med alla tre, friska och tillväxten var bra :) två pojkar en liten flicka.
Togheter det syns tydlig ökning. Om du ser det mörkare strecket i det nya testet. Det fanns inte på det andra. Så det ökar som det ska gumman :)
MCT jag slutade i v 12 med barnalbyl då slemhinnorna var väldigt känsliga när man är gravid med fler än ett, så läkaren efter ett hb förbjöd mig att ta fler.