Vill inte lägga mina pengar på kläder till hans barn...
Jag funderar lite över det här med nattningen...många är så otroligt upprörda över att TS inte nattar barnen utan låter deras pappa sköta detta.
Varför?
Om jag gick och min man skulle separera och han skulle hitta en ny kvinna så skulle jag inte tycka att det var hennes ansvar att natta mina barn. Barnen själva måste väl också vilja bli nattade av sin pappa?
Det är väl för att umgås med sin pappa de vistas där? Inte för att bli nattade av en annan kvinna, då kan jag lika gärna ha dem hemma hos mig och natta dem själv.
Barnen är väl föräldrarnas ansvar?
Jag har själv växt upp med en biomamma en styvpappa och två halvsyskon, min styvpappa har aldrig nattat mig och jag har aldrig tyckt att det varit konstigt. Jag har alltid sett min mamma som min huvudsakliga vårdnadshavare.
(Kan tillägga att min biopappa fanns inte med i bilden alls.)