Väntar 3.e pojken och hade så hoppats på en flicka!?
Anonym skrev 2010-08-19 12:40:56 följande:
OBS KÄNSLIGT!!Jag ska berätta om en gammal granne till mig, hon fick 5 fina pojkar. Hon önskade sig en flicka VARJE gång. hon var besviken även långt efter dem var födda. Hon t om klädde en av dem i klänningar och klackskor. Hon hade 2 bonus döttrar men var så elak mot dem för att hon ville ha en egen tös. Nu har hon endast 2 pojkar kvar :(
Sebastian dog i cancer när han var 6 år gammal, samma dag som min syster föddes dog han. Sen långt efter det då denna kvinna träffat den nya mannen som hade 2 gemensamma grabbar förlorade hon dem också... I en hemsk olycka. Dem blev ihjälpressade i en container. Det var en fredag och pojkarna ville gå ut och leka efter maten, pappan sa först nej men sen sa han OK; men kom in klockan 20 när fångarna på fortet börjar. Men pojkarna kom aldrig hem... Glömmer aldrig begravningen då pappan brast totalt och slängde sig över de två små vita kistorna och skrek hysteriskt. Minns inte riktigt men jag tror dem var 8 och 10 år. Sen denna tragiska olycka så bytte dem ut alla containar.
Tänk på att man har bara varandra till låns och livet är för kort för att vara missnöjd och besviken! Njut av era barn oavsett kön!
Livet är skört och sårbart och kan ryckas bort väldigt lätt.
Till TS - tänk att du kommer ha TRE killar och en man som älskar dig. Tänk vad populär du kommer vara!
KRAM!!!