Inlägg från: Glädje58 |Visa alla inlägg
  • Glädje58

    Hur överleva i nätdejtingdjungeln?!

    takida skrev 2012-07-12 00:09:30 följande:
    Idag fyller jag år, hipp hipp hurra för mig!Glad


    Grattis kära du  {#emotions_dlg.flower}  Skål  Solig


    (Var det 23 du fyllde?)

  • Glädje58
    Madida skrev 2012-07-18 21:05:17 följande:
    Haha, här är dagens absolut BÄSTA mail. Är SÅ smickrad (och ja jag fick det på en helt vanlig sida - HP)

    hello,
    i like u bröst ,       nice  two fuck u  ,
    om du vill smaka afro kuk hör av dig,
    jag kör nu  mot skåne
    Visst är det härligt med killar som vet vad de vill  Flört
  • Glädje58
    Näckrosen skrev 2012-07-22 19:44:57 följande:
    ...dessutom undrar jag om jag vill visa mig på stan med honom... Det är hemska tankar! Jag skäms! ...
    På 90-talet träffade jag en tjej. Hon var väldigt söt, fina ögon, varm och snäll. Men... jag kunde inte med hennes sätt att gå. Det funkade bara inte.
  • Glädje58
    Näckrosen skrev 2012-07-22 20:08:00 följande:
    Tack för dagens skratt!!! Det är ännu värre än mig. *skrattar*

    Vad gör man inte för att få andra att må bra Solig
  • Glädje58
    Night sky skrev 2012-07-22 22:34:29 följande:
    Haha.. men Glädje då!
    Hur gick hon egentligen? Nu blir man ju nyfiken här

    Svårt att beskriva men jag hittade ett klipp som visar ungefär...


    ">

  • Glädje58
    Anonym skrev 2012-09-01 21:05:08 följande:
    Jag är så less på dejting och killar, men ändå är jag så beroende av kärlek och social kontakt. Jag blir så knäckt av att gång på gång bli ratad, dissad och att han slutar höra av sig och speciellt eftersom jag upplevt detta under hela mitt 37 år långa liv. Självklart blir det ju en framkallning från min sida eftersom jag är så undermedvetet inställd på att han kommer dissa mig för att det är det jag är van vid och då är jag extra snäll för att jag är rädd att förlora honom, och då gör jag det oxå :( Varför förtjänar man inte kärlek om man inte har superbra självförtroende? 

    Jag önskar att du vore en dator. För då kunde man göra en total ominstallation på dig. Du behöver det.

    Du är full av skräpprogram och en massa filer som ligger och skräpar. Du tror att filerna behövs så det är lika bra att de får ligga kvar. Men så är det inte.

    Du utgår från lögner när du träffar nya killar. Och vad består lögnen av? Jo, att det kommer gå åt skogen.

    Vad menar du med att du är extra snäll? Berätta mer...

    Kärlek, det är något man ger. Jag har svårt att tänka mig att jag skulle ge kärlek till en kvinna som endast har superbra självförtroende. Det behövs andra saker. Jag är helt säker på att du har fina egenskaper. Det gäller att hitta någon som uppskattar det bara.
  • Glädje58
    Racer x skrev 2012-09-12 21:22:03 följande:
    Så har man samlat ihop en bananlåda med sånt som kan säljas på loppis eller nått. Drömmer
    Racer x skrev 2012-09-12 21:22:19 följande:
    + 2 sopsäckar med skit.
    Är det höststädning eller något annat på gång?

  • Glädje58

    Inför min flytt så har jag börjat att packa upp saker ur lådorna. Kollar om det finns ytterligare något att slänga.

    Härom kvällen slängde jag dryg 1200 diabilder. Sparade endast såna med människor jag kände. Bilderna från USA-resan åkte i soppåsen. 

  • Glädje58
    lemonina skrev 2012-09-12 20:25:52 följande:
    Dejt och intervju i morgon. *Pirr Pirr* Nästan för mycket för mina nerver. Hur ska det gå att sova i natt?
    Håller tummarna för dig lemonina Solig
  • Glädje58
    Racer x skrev 2012-09-12 22:02:07 följande:
    1200 diabilder tar allt lite plats.
    Jepp, så nu ska jag se om det går att sälja 13 Gepe-magasin på blocket eller fotosidan Glad
Svar på tråden Hur överleva i nätdejtingdjungeln?!