• Anonym (människa)

    Vad er är mörkaste hemlighet?

    Min är att jag en gång hamnade i säng med min väninnas kille. Jag startar denna tråden bara för att kanske få lite tankar om/förklaringar till varför man ibland gör saker som är totalt emot ens värderingar, att man gör saker som är totalt fel men ändå gör dem. (att jag har gjort ett fruktansvärt misstag vet jag redan).

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-07-09 21:30
    Vilka livsöden det finns... ibland känner man ju sig helt ensam om att ha mindre roliga hemligheter. Tråkigt att tråden spårade ur där ett tag men det var väl tyvärr väntat...Tack alla som delar med sig.

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-07-10 22:47
    Jag lämnar denna tråden nu. Tanken var att få lätta sitt hjärta, utan värderingar, inte att det skulle bli så OT.

  • Svar på tråden Vad er är mörkaste hemlighet?
  • Anonym
    Anonym (småstadstjejen) skrev 2012-07-10 16:12:10 följande:
    jag har i hemlighet planerat mordet på min fd man, jag har till och med hittat ett ställe där jag kan dumpa honom där han inte skulle bli hittad i första taget.....

    Det är inget jag skulle genomföra IRL men det ger mig en hääärlig känsla i magen varje gång jag tänker på det....

    Han själv påstår att han är mer eller mindre utbildad yrkesmördare och kan ta livet av vem som helst utan att det kan spåras till honom vilket ger mig lusten att överbevisa honom hahahaha

    men jag är feg och rädd att det SKULLE spåras till mig så därför kommer det aldrig ske, men jag skulle jubla om någon annan genomförde det- vilket inte skulle vara förvånande med tanke på hur många människor han retar upp med sin attityd.
    Men "snälla" människa är du korkad i kvadrat? Har du läst hela denna tråd? Om nu mot all förmodan (för du tramsar) din fd man skulle försvinna spårlöst så lämnar FL ut ditt IP-nummer och vips så sitter du i finkan som misstänkt!! Så går det tydligen till! 
  • Anonym
    Anonym skrev 2012-07-10 10:52:54 följande:
    Jag är i samma sits och känner samma sak! Är 28 år och är inte redo för att bli tjock, få bristningar och ta hand om en bebis. Är i vecka 9.

    Jag är 25 år och är gravid i v. 25 så jag kan inte ångra mig längre!
  • Anonym (småstadstjejen)
    Anonym skrev 2012-07-10 16:40:51 följande:
    Men "snälla" människa är du korkad i kvadrat? Har du läst hela denna tråd? Om nu mot all förmodan (för du tramsar) din fd man skulle försvinna spårlöst så lämnar FL ut ditt IP-nummer och vips så sitter du i finkan som misstänkt!! Så går det tydligen till! 
    jo men visst...  då får de göra det... att jag skulle klara att övermanna honom är rent löjligt haha... jag är 3 huvuden kortare än honom och väger 35 kg mindre än honom, är akademiker och tunn och han är muskelbyggande uniformsarbetare (utan att nämna yrke)- dessutom bor vi x antal mil ifrån varandra så jag lär ju inte kunna åka dit obemärkt utan att kollegor och familj märker att jag lämnar hemorten liksom.. det är ingen fara.. försvinner han är jag den första som jublar och tacksamt tar emot ett lögndetektorstest. och med de fängelsestraffen v i har i Sverige så kan jag tom tänka mig att sitta av några år som oskyldigt dömd bara för att leva lycklig med vetskapen att någon tog honom till slut

    Så klart är det ingen som vet vem jag är här heller.... men jag välkomnar polisen om de knackar på min dörr- tror att jag dessutom skulle kunna komma undan ganska lindrigt OM jag själv satte planerna i verket med tanke på allt han utsatt mig för under och efter äktenskapet..var för övrigt en polis som högt sa "man kan ju önska att någon blir riktigt förbannad på honom och röjer undan honom" hehe... så då kan jag ju lägga över anklagelserna på den polisen isf..

    Men som sagt... inget jag skulle klara av att göra då han är väldigt stark och väldigt våldsam... men fantisera får man ju göra

    Med tanke på det du skrev.. är det ingen som knackat på hos de som antytt att de tänder på små barn än?
  • Anonym (bdsm)
    Anonym skrev 2012-07-10 16:40:51 följande:
    Men "snälla" människa är du korkad i kvadrat? Har du läst hela denna tråd? Om nu mot all förmodan (för du tramsar) din fd man skulle försvinna spårlöst så lämnar FL ut ditt IP-nummer och vips så sitter du i finkan som misstänkt!! Så går det tydligen till! 
    Antagligen inte men det är nått man kan tycka om dig, kan du lite mer praktiskt förklara hur det skulle gå till?
    Även om dom kontrollerar ts dator, tror du verkligen dom går genom alla trådar ts har på sin favoritlista och kontaktar redaktionen för att kolla om vilka inlägg ts skrev? 
    Eller du menar kanske att det är fl som håller koll på alla mord i landet och upplyser sedan polisen att det fanns ett misstänkt inlägg på forumet?
     
    Folk borde lägga ner med sin övertro till polisen eller myndigheter överhuvudtaget och böra tänka mer logiskt.
     
  • Anonym (solen)
    Nattyrock skrev 2012-07-08 23:29:12 följande:
    Det går inte lägga favorit så via mobilapp.



    Jo då. Längst ner på sidan.
  • Anonym
    Anonym skrev 2012-07-10 01:11:08 följande:
    - Att jag "intervjuar" mig själv när jag är ensam; Ex lagar jag mat är jag med i ett matprogram.

    - Jag avskyr mina föräldrar och allt det förstört i mitt liv, att jag längtar efter dagen de dör så de kan lämna mig och mina barn ifred.

    - Hade som 17 åring haft sex med 24 personer.



    Jag har också ett "eget" matprogram!!!
  • Anonym
    Anonym (solen) skrev 2012-07-10 16:55:38 följande:
    Jo då. Längst ner på sidan.
    Inte i mobilappen.
  • Meddelande borttaget
  • Anonym (tjej)

    Nåt mer jag vill få ur bröstet som grämt mig i drygt 10-20år.
    Min pappa har jagat mig med diverse hyggen. Första gången jagade han mig, min mamma och ena syrran i fyllan såklart.
    Den andra gången enbart mig för han ville jag skulle få betala som sett till att han satt inne i fängelse i bara 1månad för han misshandlat mig. 

    En gubbe har antastat mig mellan benen när jag va liten mitt under hans sambos näsa.

    Skurit mig i armarna. 
           

Svar på tråden Vad er är mörkaste hemlighet?