BF mars 2017, Göteborg
Hej! Plussade igår och väntar mitt andra barn i mars 2017. Bor i Göteborg och är 28 år. Några andra där ute som precis plussat och vill hålla kontakten?
Hej! Plussade igår och väntar mitt andra barn i mars 2017. Bor i Göteborg och är 28 år. Några andra där ute som precis plussat och vill hålla kontakten?
Vad kul! Är det ditt första barn? Ja jag testade också tidigt, är bara 4+2 tror jag idag. Men det brukar gå bra
Vart bor du?
Jag är 28 år! Bor i Kärra
När alla passerat 12 veckor kanske vi kan skapa en Facebook-grupp? Är lättare att skriva och följa med i konversationerna där. Hur mår ni alla? Ni som har barn sedan tidigare hur gamla är era andra barn?
Det låter smart! :)
Jag har väldigt ömma och tunga bröst, lite molvärk från och till, väldigt trött och svullen på kvällarna och lite svängit humör
Någon här som har erfarenhet av barnmorskegruppen i Göteborg förresten? Jag ska gå där, främst för tillgängligheten och att du får göra tidigt ultraljud om du vill. Redan bokat iom det är semestertider så ville va säker på att jag fick så snart som möjligt, så har vul den 5/8 och inskrivning den 10/8 Hoppas tiden går fort!!
Vad skönt att höra!! :D men man måste betala rul va? Det är det enda jag tycker verkar dåligt :( för det är väl gratis om du går hos vanliga mvc?
Hej,
Plussade i fredags, 4+2 nu, första barnet ????
Är oxå 30 år och bor i Gbg.
Har fundering ang dom tidiga UL, vi pratar lite om det här hemma, kan det påverka fostret negativt?
Grattis alla! ????
Grattis! visst är det jobbigt att inte oroa sig när man haft mf har ändå kommit längre nu v6+1 idag och har mycket mer symptom, mår jätteilla på morgonarna och från o till under dagen samt jätteömma bröst. Aldrig mått illa innan (2 mf) så det kom som en chock! Så pendlar från att könna mig säker på att "denna gången ska det gå vägen" och sen kan jag inte hjälpa att tänka hur förkrossad jag skulle bli om drt blir mf igen hoppet stiger ju för varje dag...
Det finns redan en fb grupp för bf mars gbg, men de flesta här kanske vill väntaed att gå med lite?
Hej på er! Jag fick tyvärr missfall igår men mår bra under omständigheterna. Hoppas allt går vägen för er andra! Lycka till