-
Njae, det beror väl kanske på hur andra drabbas av mitt alldeles egna privata "det rätta". Om jag tycker "det rätta" är att slå ner folk på stan med baseballträ så är det absolut inte bara upp till mig.GGN skrev 2018-04-17 15:10:40 följande:"Det rätta" är i många fall upp till en var och en. -
Mycket möjligt, men svek är ju fortfarande inget bra beteende. Fel blir inte rätt för att det finns värre eller likvärdiga saker. Skit är skit och luktar illa hur man än vrider och vänder på det.GGN skrev 2018-04-18 18:38:04 följande:Jag tycker inte otrohet är värre än något annat svek. Han var ett as mot mig hundratals gånger, om jag hade varit det en gång... Dessutom hade jag mått väldigt bra av det.
Mitt ex var också otrogen. Men jag kan inte se varför jag skulle vilja bete mig lika svinaktigt som henne för det. Varför förråda sig själv och allt man står för för att ens partner inte förmår bättre? Känns bara självdestruktivt Då är det väl bättre att dumpa idioten och hitta sig en bättre partner istället? -
Haha, helt rättXconix skrev 2018-04-18 20:55:39 följande:Var inte "otrogen direkt" men mitt ex beslutade sig för att börja knulla med min (förra) bästa vän typ 2 veckor efter hon dumpade och visste att jag var förkrossad. Hon hade säkert varit otrogen med honom tidigare.
Några dagar efter jag fick reda på det stötte jag på hennes bästa kompis som också är min förra bästa polares ex på krogen. Tyckte alltid att hon var snygg som fan, blev packad och raggade upp henne. Hon var kåt på mig även hon och var också lack på min exkompis.
Vi stack hem till henne och jah satte på henne i badrummet, frågade om jag kunde ta en bild och hon sa ja. Jag tog en bild på på spegeln när jag satte på henne bakifrån med en fult leende grimas och tjejen med o-face som hon njöt hårt. Snapchattade det till exet och min ex-bästa polare (hennes ex) med texten "vem knullar mest nu?"
Fick höra senare att mitt ex tydligen blivit hysterisk jag bara garvar varje gång jag tänker på det och ångrar ingen sekund!