• Danniboy

    Vilken ställning gillar du bäst?

    Trodde inte missionären skulle vara så underuppskattad. Hade sex förra veckan med en tjej, och vi hade sex i missionären till 95%. Hon kom två gånger, sen kom jag. Ögonkontakten, och faktumet att man kan hångla, är något jag älskar. Mycket passion.

  • Danniboy
    Anonym (H) skrev 2021-09-22 08:14:12 följande:
    Tycker man får bra ögonkontakt även vid ridning också. Även i den kan man kyssas.

    Måhända, men känns inte lika intimt som missionären för mig. Man är ju så nära varandras ansikten i missionären, så man ser varandra rätt in i ögonen. Kyssa är en sak, men att råhångla är definitivt svårare vid ridning än i missionären, om man inte nu saktar ned rätt så rejält. I min erfarenhet, iallafall.

  • Danniboy
    Freddie K skrev 2021-09-22 09:04:06 följande:

    Missionären är härlig. Intim och så, men eftersom att jag inte har så stor så föredrar jag rida eller bakifrån. :s.


    Det finns olika varianter av missionären man kan köra, då vi killar kommer in djupare, och känns således (ibland betydligt) större inuti tjejen. En av dessa varianter är att använda en kudde under hennes höfter, så hon lyfts upp, sen kan du ha hennes ben över dina axlar. Ett mindre paket, blir till då ett mellanstort/stort paket.


    En regel som är bra att följa för oss killar som inte är särskilt stora, är att alltid se till så att tjejens ben är så nära varandra som möjligt. Ju mer dom är isär, desto mindre kommer du kännas. Sen, som tidigare nämnt, ha en kudde under hennes höfter. Väldigt, väldigt lätta men effektiva trick man kan använda för att förbättra framförallt tjejens upplevelse.


    Kuddtricket fungerar för övrigt i doggy också. Bara se till att hon ligger på mage på kudden.

  • Danniboy
    Freddie K skrev 2021-09-22 16:07:20 följande:
    Tack för tipsen! .
    Ingen orsak, min vän. =)
Svar på tråden Vilken ställning gillar du bäst?