BIM Augusti 2025
Hej alla igen! Måste bara få ventilera, jag börjar bli så trött på mig själv redan (detta är tredje försöket med barn nummer tre). Idag är bim -6 och jag är redan igång med graviditetstest och blir då såklart jättebesviken när det är negativt, varför kan man inte bara vara en av de som inte är testgalna och vänta?? Menar trodde jag på allvar att det skulle bli positivt redan nu, det har det ju inte blivit såhär tidigt mina andra två graviditeter heller :?)
Någon som har tips på hur man ska kunna lugna sig själv så man slipper starta varje dag ledsen?? Tack till er som orkade läsa min kvällsventilation haha
Försök aktivera dig med annat innan BIM som gör att det inte blir hela fokuset. Ta lite sovmorgon så att du inte hinner testa innan du ska iväg på morgonen eller be maken/sambon att gömma stickorna.
Lägger till mig denna månad, blev ju inte ens något försök i juli pga omständigheter men nu ska det bli av igen. Enda jobbiga är att sambon jobbar sena skiftet vid äl så jag kommer sova sämre för att vi ska få till det. Han gillar ju egentligen inte heller att veta när det ska ske men det blir inte så mycket annat val i detta fall.
BIM-lista
6/8 snyfslan
13/8 Valkyrian
19/8 granen12
22/8 Sarasi