• Gasellen87

    Namn med O och L

    Vill ha alla era förslag på namn som innehåller L och O. Både pojk och flicknamn.

    Mina tidigare heter Olivia och Colin. Vill ha förslag som passar till dem.

  • Svar på tråden Namn med O och L
  • Anonym (.)
    Anonym (.) skrev 2019-08-09 19:21:52 följande:

    Milo / Milton som pojknamn

    Milou som flicknamn


    Sen kan jag ge fler förslag som jag själv inte tycker om:

    Pojknamn: Love, Moltas, Olle, Oliver

    Flicknamn: Viola, Lovis, Lilo, Lotta
  • Anonym (E)

    Caroline, Cornelia, Noelle, Lovisa, Lovis, Louise, Louisa, Ofelia, Joline, Flora, Molly, Lilo, Lo, Sol, Eleonora, Leonore, Leonora, Nicole, Nicolina, Lova, Cleo, Eloise

    Elliot, Olle, Loui, Milton, Roland, Oliver, Milo, Leo, Leon, Elton, Noel, Joel, Vilgot, Algot, Love, Nicolas, Nikola

  • fluu

    Nicolai, Leopold, Leonidas, Nicolas, Elon, Florian, Marlon, Evangelo, Errol, Cornelius, Douglas, Elliot, Filemon, Milton, Danilo, Emilio, Lennon, Loa, Malcolm, Milo, Valerio, Wilson.

    Cornelia, Leonora, Elodie, Leona, Nicolina, Isolde, Molly, Cleo, Cordelia, Ilon, Milou, Flora Petronella, Carolina, Ellinor, Eloise, Joelle/a, Noelle/a, Florence, Holly, Novalie, Lone, Lovelia, Malou, Nicole, Polly, Viola, Willow.


    Jag är Narcissus, en fåfäng fakir SAVE ME KAIZER!
  • trollhona
    Gasellen87 skrev 2019-08-09 19:13:23 följande:

    Vill ha alla era förslag på namn som innehåller L och O. Både pojk och flicknamn.

    Mina tidigare heter Olivia och Colin. Vill ha förslag som passar till dem.


    Pojke
    Leon, Milo, Lowe, Douglas, Arnold, Leonard, Nicolas, Noel, Lennox, Lancelot, Ollie, Loke, Loki, Olaf,

    Flicka
    Louise, Isolde, Elodie, Viola, Ottilia, Cornelia, Molly, Olwen, Lovelia, Charlotte, Loa, Lorelai
  • Kusinen

    Lova, Lola, Lorraine, Leona, Olga, Gloria, Dolly, Cordelia, Rosalie, Rosaline, Lotte, Olinda,

  • Kusinen

    Ola, Loa, Cornelis, Cornelius, Elton, Holger, Roland, Louis, Lorenzo, Leogolas, Lorenz, Nelson, Folke,

Svar på tråden Namn med O och L