• Nenne2

    Var hitta skjortor/tröjor med knyt/skärp under bysten eller i midjan?

    Jag är på jakt efter skjortor/tröjor med skärp under bysten eller i midjan. Men jag hittar inga någonstans. Har ni tips på klädaffärer som säljer sådana? Kollade med vero moda men de tittade på mig som att jag var från en annan planet och förstod absolut inte vad jag menade. Konstigt då jag sett många på TV som har sådana. Tjejen som har ett spelprogram på dagarna hade en skitsnygg brun skjorta med knyt under bysten. Skulle gärna velat veta var hon köt den.

  • Svar på tråden Var hitta skjortor/tröjor med knyt/skärp under bysten eller i midjan?
  • Gisse the one and only

    Köp en snygg skjorta och sidenband i metervara.

    Gina Tricot
    Vero Moda

    Har .

  • Xenedra

    Kolla Lindex, de har haft det iallafall. HM borde också kunna ha det. Det finns tunna skärp att köpa som är snyggt att ha i midjan.

    Lycka till

  • Duckan74

    Om det finns Zara där du bor kan du kolla där också.

  • Nenne2

    Smarta ni är, bra ide att själv köpa siden band och sätta i midjan.

  • Nenne2

    Glömde fråga, är det så de flesta gjort? Jag som trodde att det fanns att köpa skjorta/tröja där det satt skärp/band på.

  • Gisse the one and only

    Nenne2

    Jag har en dotter på 19 år och det ÄR så dom gör

Svar på tråden Var hitta skjortor/tröjor med knyt/skärp under bysten eller i midjan?