Ersätta vid flytt
Vi har en GIGANTISK fettfläck på vår papperstapet där datorn har stått (ungarna har suttit vid datorn och lutat sig mot väggen).. jag har provat att få bort den med sådana spay-fettlösare, men det hände ingenting. Till saken hör att vi ska flytta från lägenheten och jag är rädd att vi åker på omtapetsering..
Det är även fettfläckar på kökstapeterna och en fettrand på tapeten ovanför köksskåpen som liksom "krypit" uppåt..
Barnen har ritat på samtliga tapeter i lägenheten och en hund som vi hade på besök gnagde sönder två dörrlister och en bit av tapeten nere vid golvet.
Det har gått hål i en dörr (inte så stort) och det har blivit rivskador på tapeterna i en del rum.. Vi är sju pesroner i en fyra, vi har bott här i drygt två år och två av rummen tapetserades om innan vi flyttade in.
Jag är rädd att det blir en dyr historia om vi måste ersätta allt! HJÄLP!