• Jossanundercover

    Tips på billiga hotell i Stockholm önskas

    Jag och min syster ska med barnen på underbara barn-mässan i helgen i Stockholm..Tänkte att det skulle vara skojjigt att sova över och hinna med lite annat då vi ändå är där..
    MEN när man söker efter hotell på Internet kommer det upp tusentals förmedlare som alla har olika priser..Bokar man direkt på hotellen verkar det vara dyrare..

    Så nu undrar jag hur jag får tag på ett billigt hotell/pensionat? Någon som kanske har ett bra tips? Kan man boka hotellrum till sista minuten pris kanske? Eller finns det någonting (typ medlemmsskap i ica, metall etc. som berättigar till billigare rum på nån kedja som jag har missat?)

    tacksam för alla svar!

  • Svar på tråden Tips på billiga hotell i Stockholm önskas
  • innana

    Sök på Freys, nära Centralen.

  • Jossanundercover

    Ska kolla det..Någon mer?

  • Duckan74

    Scandic-hotellen? Brukar ha okej priser och underbara frukostbufféer.

  • Nadjis

    Gustaf af Klint (det är en båt som ligger ungefär vid slussen) Billigt och någorlunda bra standard. Fast kanske inte så barnvänligt.. Men det beror ju på hur stora barnen är.

    kolla scandic också. Ibland har de billiga erbjudanden!

     

  • abnocto

    Gå in på www.ibishotel.se för IBIS kedjan har billiga hotell och jag tror man betalar per rum så ni alla kan dela rum. FInns ett söder om STockholm så är klart godkänt

Svar på tråden Tips på billiga hotell i Stockholm önskas