Är jag helt ute & cyklar...?
Hej på er!
Var tvungen att skriva av mig lite....ibland undrar jag vad det är för människa jag lever ihop med.
Jag gör ALLT för att han skall ha det bra, att träna, vara social etc....Jag vet att det kanske inte är bra i längden men men..
Till saken hör att jag alltid har jobbat rätt mkt, dock inte längre. Reser i snitt en dag per vecka, så en kväll i veckan är jag således inte hemma. Ledig varje fredag, har en son på 4 år. Är det något han skall göra när jag är bortaså ordnar JAG alltid barnvakt för att han skall slippa greja med det.
Igår var jag hos doktorn och fick penicillin, lunginflammation....han blev arg på mig för att jag löste så att min syster tog den lille en stund mellan han åkte till jobbet...och jag kom hem från doktorn. Tyckte att jag inte hade tid att ta hand om mitt barn...Antydde även idag att han aldrig har fritid, och till största delen är det mitt fel att han aldrig kommer iväg...Antydde även att jag inte var en bra mamma i alla läge.
Känner mig HELT slut.....sjuk....ensam & ledsen...
Vet inte vad jag väntar mig för svar men var bara tvungen att skriva av mig..