Stickningar nere i magen, V 32
Har kännt flera ggr nu under kvällen att det lixom sticker nere i magen. Nån som vet vad det kan bero på? Har inte känt så innan..
Har kännt flera ggr nu under kvällen att det lixom sticker nere i magen. Nån som vet vad det kan bero på? Har inte känt så innan..
*puffar*
Ingen som vet vad det beror på??
min lakare sager att det ar pa grund av att musklerna dras och att allting vaxer och tojs ut , men att om man dricker mycket vatten sa ska det hjalpa kanske .
sjalv kanner jag av det jatte mycket just vid slutet av veckorna .
Jo men att det är ligament o sånt det har jag känt av förut mkt, men det har vart mer lite på sidorna av magen så att säga. Domma stickni´ngarna var precis i mitten precis ovanför blygdbenet. Fast det kanske är ligament o sånt som dras i det med..
Hejsan!
jag är med i vecka 32 och har haft enkostig känsla över blygbenet, lite domnat och ibland som när man har ett blåmärke. Jag fick höra att det kan vara när bebisen fixerar sig, vilket kanske inte skulle kunna vara helt fel?
quila: Ja så kan det kanske vara att det fixerar sig. Ska till BM för kontroll på tisdag så får se då vad hon säger om det, och om det har fixerat sig. Men än så länge borde det vara Huvud ruckbart tycker man..