Tufftomat: Saikaew villa och den stranden ligger väl på östsidan? Och även Ao Phai, det är väl Ao prao med sin vackra solnedgång som ligger på västsidan?
Det kan nog vara en bra ide att boka innan. VI var där fr 13 okt och hade bokat 7 nätter, vi ville sedan stanna men då fanns det bara en natt till ledig sén var det fullt.
Sen tog vi bussen till KOh Chang, vi bodde på White sand beach. Det var sådär, mycket charterlikt, blir nog nya Phuket. Sen byggdes det mycket där. FaST det var var jättehärligt och jag vet inte hur de andra stränderna är sen kunde man åka ut till småöarna några nätter tex Koh Maak, koh Kood mm. Elefantridning mm. Sen var stranden inte så bra bitvis pga flod och ebb, det fanns helt enkelt ingen strand!