• dyckan

    Dop gåva???

    Vad har ni köpt eller vad ska ni köpa till erat barn i dop gåva??? Jag är mitt uppe i att förbereda inför min sons dop, men kom just på att jag måste handla något till honom oxå.
    behöver tips och hjälp. NU!!!!

  • Svar på tråden Dop gåva???
  • gresligagreta

    har lite bilder för inspiration i mitt galleri!!! vi köpte en sjärna i homlen som vi namngav tror att det kostade 600 kr mystar.com osäker på adressen

  • gresligagreta

    himlen skulle det stå

  • 3 barns mor

    vi köpte inget till våran dotter. Får ju så mycket av oss ändå.

  • Oktober Mamma

    Hej
    Vi har köpt ett halsband med en diamant i till vår dotter.
    Dop gåvor till pojkar tycker jag generelt är svårt. Men mystar.com
    Va ett riktigt bra tips tycker jag.

  • Tuffelisa

    Vi köpte en leksakstelefon till vår dotter, men hon fick en jättefin grej av sin mormor. En skyddsängel i kristall/glas från Orrefors. Det tycker jag passar bra med dop och allt vad det innebär. Den heter: Guardian Angel om du vill se på orrefors hemsida.

  • dyckan

    Jo det var jätte bra tips. Men kan man verkligen döpa en stjärna på himlen??? Jag vet att det går, har sett reklamen på tv, men om man tänker efter går det verkligen???

  • godizjen

    Har köpt ett halsband med stjärntecken till Johannes i dopgåva..

  • dyckan

    godizjen> mycket bra förslag. det hade jag ite tänkt på...

Svar på tråden Dop gåva???