Mammakläder Lund - Malmö
Hej!
Är det någon som har tips på var man kan köpa fina mammakläder i Lund eller Malmö?
Hälsningar
Camilla
Hej!
Är det någon som har tips på var man kan köpa fina mammakläder i Lund eller Malmö?
Hälsningar
Camilla
Topshop på Nova hade rätt fina kläder när jag behövde förra året. Likaså POP som nog finns både i Lund och Malmö.
Annars har du förstås på Lindex, Kappahl och H&M men det är väl olika hur fina man tycker de är...
Sista årets mode med tunikor är annars kanon om man är gravid. Många av de kläder jag använde var faktiskt vanliga tunikor till icke gravida. Rätt modell så passar de kanon
-Lycka till!
Hej!
Tack för tipsen. Har handlat lite på Topshop, gillar deras kläder, brukar handla där annars också. Har precis som du också köpt lite "vanliga" kläder som man kan ha trots stor mage.
Hälsningar
Camilla
Vero moda på hansagallerian i malmö, Exit på burlöv center..där har jag handlat alla mina mammakläder..bra pris och snygga. Mammalicious är märket, vero modas mammakläder. Finns även i limhamn någonstans har jag hört men jag har inte varit där ännu.