• lenlag

    varit på gravidmassage på Gildaskolan i Göteborg?

    Såg att Gildaskolan på Avenyn har elevbehandlingar av gravidmassage. Finns det någon som har varit där och fått massage? Vad tyckte ni? Funderar på att boka tid och vill gärna ha reflektioner på hur de är.
    Annars så såg jag någonstans en tjej här i Göteborg som tidigare har arbetat som barnmorska (har jag för mig i allafall) och som nu arbetar som massör för gravida. Någon som vet vem denna tjej är? Hade hennes hemsida bland mina favoriter, men tyvärr glömde jag å sambon skriva upp alla våra favoriter (å som gravid så blir det ju en hel del haha) när vi formaterade om hårddisken så adressen försvann tyvärr.

  • Svar på tråden varit på gravidmassage på Gildaskolan i Göteborg?
  • Ninis9

    Jag har bara varit på hagabadet för gravidmassage och jag var där senast när jag var i v 34 och som jag känner mig nu i v 38 så skulle det inte vara bekvämt att ligga på mage ens med 20 kuddar som pallar upp mig!

  • doffsing

    Har varit på gravidmassage ett par gånger på Gildaskolan i Sthlm, jätteskönt. Kan rekommenderas!

Svar på tråden varit på gravidmassage på Gildaskolan i Göteborg?