Hjälp mig inreda vårt sovrum. (med bilder)
Nu är vårt sovrum ommålat i ljus chokladfärg plus sandfärgat, men själv är jag hopplös på att veta vad jag ska dekorera rummet med. (om jag får försöka själv så tenderar jag till att matcha för mycket så det blir tråkigt)
Funderar på att ha en färg till, kanske rött på kuddar, lite på gardiner mm. Vi vill också ha några förstoringar på våra bröllopsbilder någonstans på väggarna.
Sovrummet sedd från dörren, byrån och tvn ska bort och stolen ska stå i det hörnet sedan.
Garderoben och byrån som behöver "något på sig"
Väggen mellan säng och byrå/garderoberna. Funderar på en serie foton från bröllopet här eller på den bruna fondväggen mellan stolen och dörren.
Sänghörnan med en liten hylla infälld i väggen/sängen. Orkideen står där mest för att få perspektiv på bilden. (sängen är 160 bred och vi ska flytta madrassen under den såklart)
Hoppas nån har några hjälpsamma ideer.