tror ni man kan köpa pepparkaksdeg nu?
vanliga butikerna..
vanliga butikerna..
hmm borde man kunna, man kan ju köpa färdiga pepparkakor (det har jag gjort) väntar bara på glöggen nu...
man kan fråga om dom har i frysen, gjorde min sambo :)
Gör egen, mycket godare!! vill du ha recept?
Ja, det kan man...
Jaa.. det tycker jag att man borde kunna göra =) På dom flesta affärer så har man ju redan börjat med tomtar och julsaker =) Har redan inhandlat 3 nya tomtar =)
har nyss vart på coop forum (borlänge) och där fanns de 19 kr tror jag det kostade.. borde ju finnas på alla coop då tycker jag..
Jag har letat, men inte hittat. Kanske får åka till nån stormarknad. Fler än jag som tycker degen är god som den är?!
Hej här har dom inte börjat med pepparkaksdeg. Värken på willys, coop eller konsum nära. Var där i går. Så det är nog olika
På ICA Maxi kan man det...
jag söker också det men recept...
någon som har?
Är också intresserad av receptet. Tack i förhand.
Ska försöka leta fram ett jättebra recept jag har, problemet är att det är ett gammalt "bondrecept", blir alltså deg till sådär ett par tusen pepparkakor, märkte jag! Fick ge bort till dagis sist jag gjorde det. Men, så gott!
Och glögg, mmmmm...
Här i Västerås finns det iaf på Coop Forum.
Nu?
Ska du baka nu eller?
De hade på Coop Forum idag.
Hittade på Willys i Länna, söder om Sthlm, i dag!
Bakar gör jag nog inte, men naggat en bit, eh jo det har jag så klart!