Anonym (nyfiken) skrev 2007-11-15 21:35:55 följande:
tack, känns bra att få höra lite kommentarer! Har ju aldrig varit gravid förrut, så jag har inte så mycket att jämföra med, hade bara hört ganska neg om mama mia på östermalm så dit vill jag inte...födde ni förresten på BB stockholm också?!
Jag gjorde det inte. Enda orsaken till att jag gick på MVC på ÖStermalm var att det låg nära mitt jobb så att jag lättare kunde gå på kontroller utan att missa en massa arbetstid. Jag bor på andra sidan stan och valde sjukhus utifrån det.
Jag får alltid ett stort leende på läpparna oavsett ärende när jag kommer till det sjukhus där jag fött mina barn just för att det är så härliga minnen så jag förstår vad du menar Anonym. Och jag var inte heller ute efter namnet på bm (som jag ju inte ens kommer ihåg) utan det vara bara en kul fundering från min sida.