Gillar namnet Elton.. men..
Har tokfastnat för det namnet men undrar om det automatiskt kommer att leda till oändliga kommentarer om Elton John?
Tycker det låter jättebra ihop med storebror Dante...
Har tokfastnat för det namnet men undrar om det automatiskt kommer att leda till oändliga kommentarer om Elton John?
Tycker det låter jättebra ihop med storebror Dante...
Vi har en Dante med bror Elton på lillan dagis!
Jättefint!
Tror jag inte. Elton börjar dyka upp lite här och var nu på barn, och tror inte man tänker på Elton John.
Passar ju kanon med Dante.
Det första jag tänker på är Elton John. Men jag antar att man slutar göra den kopplingen när man lärt känna någon annan Elton.
Fast jag gillar Elvis bättre...
tror det kan va bra med elton faktiskt.. fler o fler heter nog det snart...
Tycker att det är jättefint, skulle kunna tänka mig det..
Tycker det är jättefint!
Gillar det också. Det är en liten Elton på ungarnas dagis och han är så jäkla gullig! Så jag tänker på honom, inte E John.
Nej, tycker inte att man tänker på Elton John när man hör Elton. Elton är ett fint namn och det passar ju jättebra till Dante.... Hade själv velat ha namnet Elton om det blir en pojke. Men min man ville det inte.