100 dagars utmaningen
..i senaste omgången gick jag mitt eget designade program, parallellt med detta. nu är det dags att börja igen efter julen.
vikten har gått från start 77,2->69,9 och nu har jag legat omkring 68-69kg. denna utmaning kommer att bli tuffare då jag skall införa body pump och joggning, skall springa halvmara i höst, i förra utmaningen gick jag varje dag 1,5 powerwalk. så iom att jag nu även kommer att börja styrketräna så är inte vikten det mest centrala, men ner till 65kg vore trevligt!
ni som följde mig i förra utmaningen känner kanske till att slutmålet med allt detta är att jag lär mig vad jag kan äta och stoppa i mig för att kunna hålla en bra vikt, aldrig mera bantande efter detta, så det är i högsta grad en livstilsförändring!
TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2008-01-04 08:54:55:
..1,5timme power walk..