• tintilar

    Billigt kakel

    Vart får man tag på det?
    Bauhaus har vi kollat på. Men vill gärna kolla på mer. tycker att allt kakel verkar snordyrt överallt förutom på bauhaus.

    Vi vet inte riktigt vad vi vill ha än. Vi har valt ett golv som ser ut och känns som grå sten. En tanke var att ge badrummet naturlig känsla. Gubben min vill ha mossgrönt och murrigt men jag känner mer för en ljus, diskret färg. Grön pastell eller liknande.. Samt lite större vita kakelplattor till det.

    Ngn som vet vart man kan hitta sånt till ett bra pris?

  • Svar på tråden Billigt kakel
  • Ariel o Melodys Mom

    Silvan har ju oxå kakel.

  • Vårblomma

    Biltema har större vita plattor till bra pris.

  • tintilar

    Tack för era svar!

    Silvan hade inget sortiment på nätet tyvärr. Har de stort sortiment, hur billigt är det? Är det värt att bege sig dit tro?

    Hittade plattorna på Biltema. hade ingen aning om att de hade kakel. Tack!

  • Novus

    Vi har klinkers från biltema. Vi har den brungåra färgen i hallen. Skitsnyggt! Och kostade bara 99 kr/kvm.
    Vill ha samma färg eller den ljusare i badrummet

  • Ariel o Melodys Mom

    På silvan har de det mesta till badrum. Åk och kolla. Jag lovar inget men jag har för mig att de hade lite olika kakel. Var ett tag sedan jag var där.

Svar på tråden Billigt kakel