Varför blir alla arga för att bonus inte får vara brudnäbb???
Jag har en fråga som jag förstått av alla runt omkring mig är väääldigt känslig!
Varför MÅSTE bonusbarn få vara med i bröllopsföljet medans det hade varit helt ok om det hade varit vårt gemensamma att välja att inte ha det med som näbb???
Det är så att min kille har barn och vi kommer att ha barnfritt bröllop samt inte ha med henne i följet. Varför tycker alla att det är så fel att hon inte får vara näbb utan sitta på bänkraden???
Hade det varit vårat gemensamma barn hade det inte varit sådant ramaskri att inte ha det med men nu, bara för att det är en bonus det handlar om, så MÅSTE hon få vara näbb annars är det något som är fel i vår familj!
Hon har själv inte sagt ett ljud om att vara näbb utan det är alla runt omkring som tycker det är såååå förskräckligt och en självklarhet att hon ska vara med i vårt följe.
Vad gör man? Som vi tänkt från början och vill ha det eller ska vi ändra planerna för alla andra ska bli nöjda?
(Kan tillägga att jag var o provade en brudklänning en dag och tanten i butiken frågade om vi hade barn som skulle vara näbb. -Nej sa jag hon ska inte var näbb. -okej, sa hon men sen när hon kom på att det var min killes barn och inte "vårat" sa hon att men då MÅSTE hon få vara med! SUCK!)