Vilken tygblöja är bäst?
Omröstning gjord åt Tilde71
Omröstning gjord åt Tilde71
Tack!
Väntar ivrigt på svar!
Har bara testat de tre första, och av dem tycker jag BG är bäst, BB strax efter.
Fuzzy sitter sämre för resåren är för lös och knäppningen lite skev, och man måste byta mycket snabbare för inläggen suger bara hälften mot BG o BB. Men den funkar och vi tar dem när vi ända snart ska byta igen.
Har inte testat alla, men tycker att Blueberry är bäst nu på min son. Babyheaven var favoriten till dottern. Olika blöjor sitter olika bra på olika barn, bästa är att prova sig fram genom att köpa en eller ett par blöjor av några olika märken.
Jag kan nog inte välja mellan BumGenious och Fuzzi Bunz (men det blev sistnämnda i omröstningen). BG sitter jättebra men är lite krångligare att få på tycker jag. Fuzzi Bunz sitter också bra men är ju inte one-size som BG. Skulle gärna prova Blueberry.
Har bara testat ImseVimse. Ska jag rösta?
Jag gillade Fuzzi Bunz bäst! De får helt klart min röst.
Swaddlebees var alldeles för smal i grenen för vår tjockis så de läckte
Hade en sorts one-size men den var värdelös. För stor i början (trots knappar). Och jag tror faktiskt den är för stor än. Och då har sonen varit torr i 9 månader.
puffar
R>östade på Imse Vimse. Men det är de enda vi testat...