• Anonym

    synundersökning för körkort

    hur får man tag i papper för synundersökning för körkort? ska beställa tid för de åt sonen så han får ta sitt efterlängtade körkort.skriver anonymt då jag vet att han är inne och läser på familjeliv

  • Svar på tråden synundersökning för körkort
  • lily2007

    På körskolan. Sen får han får gå till optikern och göra undersökningen där. Det tar 5-10 minuter. Han måste ha med leg.

  • U name It

    Hmm.. när jag tog körkort gick man till synsam men nu fixar dom visst det på körskolan. Men jag vet faktiskt inte riktigt hur man gör nu.

  • MissXXX

    Jag tog körkort för 2 år sen och då fick man alla papper som behövdes för synundersökning samt övningskörning av polisen. Så gåt ill polisen och be om övningskörningblanketter

  • Anonym

    tänkte på körningen.är det bättre att boka tex 5 körlektioner och köra alla efter varandra eller är det bättre o köra 2 lektioner i rad?

Svar på tråden synundersökning för körkort