När kan man sola igen efter en graviditet?
Ja som rubriken, fick några enstaka bristningar på höften när jag var gravid som jag nu vill sola bort.. Det är exakt 5 månader sen jag födde nu.
Ja som rubriken, fick några enstaka bristningar på höften när jag var gravid som jag nu vill sola bort.. Det är exakt 5 månader sen jag födde nu.
tror väl inte de är någon fara med det. Jag hade tänkt sola idag och jag har en dotter som är 3 månader. Så länge man inte har barnen med sig så gör det inget
Du kan sola en vecka efter förlossningen om du vill..
Det inns inget farligt samband med förlossning och solning..
Sola på.. ;))
Jaha okej.. Jag hade hört innan att det var mellan 6-12 månader man skulle vänta om manhade fått bristningar. Kanse kommer ihåg fel..
Du ska vänta med bristningar JA!!
Täck över med en t-shirt lr nåt
Jag har aldrig hört att man inte kan sola med bristningar.....
En grej att tänka på däremot är att när man solar solarium så påverkas immunförsvaret negativt.Så e man trött, på väg o bli sjuk påskyndas de.Alltså inta att de går över fortare utan att du kan bli förkyld på stört..