Har Oprah Winfrey barn?
Hmm.. Lustig fråga kanske, men har hon det?
Hmm.. Lustig fråga kanske, men har hon det?
nä jag har för mig att hon inte har det!
Jag tror inte det.
Nej. Hon fick tydligen ett dödfött barn i sin tonår. Har för mig att detta barn kom till vid sex. uttnyttjande
Nej, men flera hundar istället. Har för mig att hon inte KAN får barn av orsaker från barndomen och ungdomen (övergrepp etc).
Fy vad hemskt..
Jag visste att hon hade flera hundar, men något barn har man ju som inte hört talas om.
Någon som vet något mer om henne? Hur kom det sig att hon blev programledare tex?
Nej hon har inga barn. Hon har hundar istället
Hittar ingen bra sida, därför jag frågade.
barn kunde hon nog få men har för mig att hon inte ville ha några utan kände väl mer för att ägna sig åt välgörenhet istället. Tror kanske det har att göra med hennes uppväxt
Hon fick ett barn som mycket ung. Tror det dog.
Hon har massor av sidor. Och hemsida. Men där skrivs inget direkt privat utan hela hennes ungdom verkar skummas över.
Hon fick, som ni skriver ovan, ett barn när hon var ung, blev gravid av/vid sexuella övergrepp. Osäker på om barnet dog eller adopterades bort. Hon har inga barn som hoon lever med i alla fall, jag tittade mycket på hennes "show" förut och jag vet att hon funderade över om hon ville ha barn med Steadman (som hon var ihop med då, vet inte om de är ihop än) men tror att det föll på bla det här med övergreppen.
Men det går säkert att Googla fram mer...
Några sidor med info och länkar:
sv.wikipedia.org/wiki/Oprah_Winfrey
www.oprah.com/about/press/about_press_bio.jhtml
en.wikipedia.org/wiki/Oprah_Winfrey
www.oprah.com/