Axel &Ida Kid Carrier?
Är det någon som testat den? Jag funderar på att prova en bärstol till min bäbis och den ser ut att vara mycket lättare och smidigare än andra bärstolar.
Är det någon som testat den? Jag funderar på att prova en bärstol till min bäbis och den ser ut att vara mycket lättare och smidigare än andra bärstolar.
Jag har några killkompisar som har den till sina barn och de är jättenöjda. Ställde själv samma fråga här på famijeliv. Då fick jag ett svar från någon som sett den på barnmässan i Göteborg. Hon beskrev den som att barnet "hängde" lite förlångt ut på något sätt. Tror att den finns på babyproffsen på Flemmingg i Stockholm om du vill prova.
Tack för svaret. Jag har beställt en nu, så vi får väl se vad jag tycker om den.
Barnet kommer ju alltid en bit ut från bärarens kropp i en bärstol, så det blir ju tyngre än att bära i en ergonomisk sele eller sjal. Det kanske var det personen menade.
Det blir nog bra. Enligt mina källor så ska det vara en av de smidigaste och lätta på marknaden om man vill ha en bärstol. Skulle också ha köpt en sådan om jag skulle köpa en bärstol.