bankdosan
Fan vad less jag blir.
Jag kan inte ens byta batteri i min bank dosa
Sätter ju in det rätt. Finns ju inte så mkt att välja på...ändå kommer det bara upp liksom fyrkanter!!!!!!
GAAAAAAAAAH måste ju in på banken idag!!!!!
Fan vad less jag blir.
Jag kan inte ens byta batteri i min bank dosa
Sätter ju in det rätt. Finns ju inte så mkt att välja på...ändå kommer det bara upp liksom fyrkanter!!!!!!
GAAAAAAAAAH måste ju in på banken idag!!!!!
Känns som enda gången då det är bättre med Handelsbanken
Jag lyckades oxå göra fel, och för sent o allt va det var.. så det var bara o kliva in på banken o ställa sig i kön på måndan *suck*
Hoppas det löser sig för dig.
vad var det för fel då ?
Har för mig att jag väntade för länge innan jag bytte.. man ska ju byta så fort nån symbol kommer upp i rutan.. menjag väntade typ tills den inte gick igång igen.
Fick en ny dosa på banken då.
Ah...så har jag oxå gjort
Har du Nordea?
Swedbank
Hm, jag har iof Nordea så det kanske inte är samma men min dosa sätter inte på sig förrän man stoppar in bankkortet.
Det är därför man går till baken när den visar lågt batteri då byter de gratis åt en.
Fast det är mer pinsamt att åka in då och då för att låsa upp den när barnen fått tag i dosan.
Jag var in på banken en annan gång för att byta.. det var då hon sa till mig att dom inte gjorde det längre utan jag fick åka o köpa ett batteri och byta själv.
Hänvisade till Claesolsson gjorde hon.
Men när jag äntligen masat mig iväg för att köpa, då hade den ju redan stannat. Så det var bara o kliva in på banken igen *suck*
En annan gång fick sonen fatt i den och satt o toktryckte innan jag fick tag i den. Så då låste han hela dosan.. bara bara o stå i kö IGEN för att få den upplåst.
har du den orangefärgade dosan från swedbank? , det står på deras hemsida att den dosan ska man inte byta batterier i själv utan gå till banken med den,
nej det är en svart liten dosa som man ska byta batteri i.
Ska åka in på banken på måndag
Här:
www.swedbank.se/sst/inf/out/infOutWww1/0,,24900_m109_m44_230968,00.html
Jag köpte batteri via den här sidan:
www.batteribyte.nu/
jo men min dosa gick inte att slå på längre så jag väntade nog för länge.
trampa på dosan och gå sedan in och få en ny dosa
Ett tips hos Swedbank (säkert fler banker) när barnen har spärrat dosan är att ringa deras telefonbank. De kan oftast spärrhäva på distan och är öppet till minst 23,00. Har ni inte tjänsten så skaffa den gratis nästa gång ni har vägarna förbi ett kontor, skulle bli tokig utan den möjligheten till kontakt.
Har den där halvklumpiga svarta platta dosan och behöver byta batteri nu. Men då ska man ha nån jävla minimal mejsel och skruva upp locket me först. Det är ganska irriterande. Ska försöka gräva fram nåt litet att öppna med nu.