Anonym skrev 2008-08-25 11:19:52 följande:
min 4.a månaders ramla just ned från skötbordet.. slog i sej i badkaret först å sen ner på golvet.. låg på mage när ja tog upp henne..ser inga synliga skador på henne och hon ville ha tutte på engång och är glad nu å skrattar..men ska jag kolla upp det..??? blir rädd för hjärnskador =/
Tycker du ska ta det lugnt och kolla upp hur hon verkar först. Hur allmäntillståndet är. Är hon i humör och sitt sätt precis som vanligt så är det ingen fara. Är du orolig så kan du alltid ringa sjukvårdsupplysningen och kolla med dem.
Min 5-månaders trillade ner från sängen här om dagen. Huvudet rätt i elementet och sen ner på rygg på golvet..Hon skrek en stund och sen var det bra. Inga skador utan blev nog mest rädd.