Persikohy, (matt) foundation/brunkräm eller puder..finns det nån sån som ger det resultatet?
som rubriken lyder*
som rubriken lyder*
Använde för många år sen ett puder från Kanebo som var en riktig höjdare.
Har även använt foundation från Darphin och Mary kay med bra resultat och dom kostar kanske kring 300-400 kr. Dåligt minne
Den billigaste som jag kör ibland är förvånandsvärt bra, en foundation, Maybelline superstay silky. 16 timmars foundation där flaskan är uppdelat innuti med en vit del och en brun del som man sen blandar ihop i handen. Kostar ca 150 kr på Ica Maxi.
oki tack för tipsen! Någon mer som vet någon mer bra fondation/puder/brunkräm?
Nivea Beute Ideal Finish Foundation är superduperbra! Kostar cirka 110 kr på Åhlens och Kicks.
Oki, tack för era tips! Någon som känner till någon foundation/brunkräm/puder som ger det här resultatet av dom lite dyrare märkerna? Har ganska känslig hy och köper alltid dom lite dyrare..
Prova L'oREALS mineralpuder..ger fin lyster och persikohy,samt skyddar huden..är skonsam.Jag var skeptisk först ,men jag har lite problem hy och efter att ha använt den ett tag har folk börjat fråga hur jag fått så bra hy:)