Nytt körkort - kostnad?
Tror min plånbok är försvunnen och med det mitt körkort
Vad kostar det att skaffa ett nytt? Har kollar på VV´s hemsida med det står bara "betalning", inte hur mycket.
Tror min plånbok är försvunnen och med det mitt körkort
Vad kostar det att skaffa ett nytt? Har kollar på VV´s hemsida med det står bara "betalning", inte hur mycket.
när sambon tappade sin plånbok tror jag han betalade ca 500kr för ett nytt.
kan vara högre nu..
Kan det spela roll hur många behörigheter man har?
memini skrev 2008-12-13 21:10:03 följande:
120 kr då jag bytt namn, men vet ej om det är olika beroende på orsak. Jag har läst om det på vägverket.se
Det kan vara olika konstader då när man har tappat körkort någon annan kan hitta och använda sig av den än att bara byta namn på körkortet.
Vet inte men hör med VV
Jag tappade mitt körkort för ca 14 månader sedan. Tror att jag betalade ca 300:- för ett nytt + ca 60:- för ett nytt foto. Titta på www.vv.se om det står något?
Utfärdande/Förnyelse av körkort Avgift för Pris
Tillverkning av körkort 120:-
Tillverkning av körkort - körkort som hämtas ut på svensk ambassad eller svenskt konsulat 400:-
Det återstår att se... ska leta hemma lite till i morgon. Fasar för att den ligger på sortergården bland tidningar och papper