• Ari Gold

    Jag vill ha tips om bloggar här på Familjeliv!

    Ni som har bloggar här på FL får gärna tipsa mi om era bloggar.

    Jag vill gärna läsa om folks tankar och funderingar, kan vara allt från djupare tankar till ytlig shopping, barnkläder, inredning mm.

    MEN ajg gillar inte den där typen av blogar som försöker vara som någon slags magazin typ "nu har den nya vårkollektionen från detotdet kommit - kolla in".

    Jag vill läsa bloggar som faktiskt handlar om den som skriver bloggen.

    ...och nej, ni som bloggar på externa sidor behöver inte tipsa. Jag är för lat för att ta mig utanför FL:s väggar och för virrig för att hålla reda på andra bloggställen. Gillar att kunna ha min lilla lista med favoriter här *S*.


  • Svar på tråden Jag vill ha tips om bloggar här på Familjeliv!
  • Ari Gold

    Tack för tipsen ändådå

    Inget ont om externa bloggar...jag läser sådan ibland men jag tappar lika snabbt bort dem igen. Det är så mycket smidigare att bara klicka sig in på blogglistan när man ändå är här inne (vilket jag är typ jämt).

    Jag förstår att fiolk lockas av möjligheten att göra piffiga layouts eller vad det är men jag bryr mig nog mest om innehållet i alla fall.


Svar på tråden Jag vill ha tips om bloggar här på Familjeliv!