Tatuering med barnets namn
Hej! Är himlans sugen på en rolig, annorlunda tatuering med min dotters namn. Eller kanske hennes personnummer.Någon med förslag?
Hej! Är himlans sugen på en rolig, annorlunda tatuering med min dotters namn. Eller kanske hennes personnummer.Någon med förslag?
www.dafont.com
Där hittar du massor av olika typsnitt!
Du kanske kan ta reda på vad namnet betyder, och på något sätt integrera själva namnet (bokstäverna) med en bild på vad namnet betyder? T.ex. Erik betyder ungefär "ensam kung", så Erik och en kungakrona hade kunnat bli en fin tatuering.
Tack! Ska kika på typsnitten.
Namnet betyder visst sierska...
Fler tips?
Själv har jag tvillingar som är födda i tvillingarnas tecken och jag är oxå född i tvillingarnas tecken.
Därför har jag gjort en tatuering med deras namn och med "tvilling tecknet" i bakgrunden på tatueringen.
Har bild i mitt bildgalleri.
Jag är född i lejonets tecken och sonen heter leo så jag har planer på att kombinera tecknet och namnet på nåt sätt.
Namn & porträtt av barnet är fint.