• Micke Geting

    Billig frisör med drop-in i Halmstad?

    Visste inte var jag skulle lägga detta inlägget, men någon skönhet blir jag då rakt inte i håret, oavsett om ja är nyklippt. Eller njae, kanske dagen för friseringen, sedan spretar mitt hår och dess virvlar åt det håll som önskas för dagen.

    Därför kör jag helrakat med egen maskin,´men är ovanligt långhårig för tillfället. Säkert 1,5 cm på sian ställen. Hehe, men nu ville masinen inte starta och jag måste verkligen klippa mig akut i morgon förmiddag.
    Börjar nytt jobb i morgon och träffar chefen klockan 13.
    Ser för jäklig ut nu, så klippning helt nödvändig.

    Herre gud vilket svammel för en kort fråga.
    Någon som vet en BILLIG frisör med drop-in där jag kan klippa mig i morgon förmiddag, i Halmstad där jag bor då förstås?

  • Svar på tråden Billig frisör med drop-in i Halmstad?
  • Teskedsmamman

    Jag vet det finns en på Linehedstorg (parkeringen in förbi Simmos Livs på Linehed) Där stod alltid dropin - herr och dam - 140 kr om jag inte minns fel. det är i hörnet längst in på "torget" när man kommer från Simmos, i källaren på hyreshuset.


    Fick 3 killar på 3½ år ☆ ☆☆ tesked.blogspot.com/
  • Micke Geting

    Ok, det vet jag nog var det ligger, så kommer ingen annan med mer specifikt tips så testar jag med detta.
    Är dom ok bra på att klippa där också?

Svar på tråden Billig frisör med drop-in i Halmstad?