Ny cykel till 9 åring
Min yngste dotter på 9 år behöver snart en ny cykel. Vad hade ni köpt för en cykel. ny eller begangnad. monark crecent eller vilket märke. Hon cyklar både i teräng och i stan
Min yngste dotter på 9 år behöver snart en ny cykel. Vad hade ni köpt för en cykel. ny eller begangnad. monark crecent eller vilket märke. Hon cyklar både i teräng och i stan
Vi har köpt barnens cyklar på biltema och Maxi (mustang). Billiga och helt ok kvalite.
anser inte att det behöver vara nåt riktigt bra märke förren det är en cykel de ska ha lite längre tid.
jag köper begagnade till min son köpte den senaste 24" förra året begagnad...funkade jättebra tills igår. Nu har tyvärr nån stulit den i går natt. Så nu kommer jag att köpa en begagnad igen. Finns väldigt fina på blocket
Har bara köpt nya cyklar till min dotter och den senaste kommer från Maxi och är märket Mustang. Hon är jättenöjd. Skulle aldrig få för mig att köpa en begagnad om det inte var av någon som jag kände.
Vi köper cykel på Sportson. Har man kvar kvittot så löser de in den gamla cykeln med halva inköpspriset när du köper en ny större cykel till barnet. På så vis får man en ny cykel o blir av med den gamla direkt.
Har köpt begagnat till mina barn. Då kan man köpa en märkescykel och man kan få tag i många fina på bla blocket. Crescent är favvo märket just nu hos dottern som fyller 8 i år och vi letar efter en ny till henne i år.
Har även ägt lågpriscyklar men vi gillade inte kvaliten. Har dock inte råd att köpa ny märkescykel.
Har tidigare köpt begagnat till mina tjejer, bla på Blocket och då har det varit Monark eller Crescent.
I höstas så köpte jag nya märkescyklar till dom, visst var det dyrt men värt pengarna tycker jag.