Riktigt i skiten. Behöver smslån NU!
Nu sitter jag verkligen i skiten och behöver hjälp av er här inne!
Jag MÅSTE skaffa fram 2000:- idag och då får det bli genom smslån eller liknande.
Jag har skulder så det måste ju vara någonstans där dom ändå godkänner trots skulder, någon som vet vart jag kan vända mig?
Situationen är att jag nu bor i 2:a hand och det fattas 2000:- till hyran, jag har inget och sälja och jag har redan frågat alla som finns och fråga.
Jag jobbar både dag och kväll men tyvärr så är det innestående lön och det finns ingen chans att jag kan få ut dom tidigare än i maj, har varit arbetslös sen i dec så därför hade jag ingen lön och luta mig på denna månaden!
Jag skulle låna av en vän som skulle gjort överföringen förra veckan men jag har inte brytt mig om att kolla kontot för pengarna där skulle jag inte röra förren idag när hyran skulle betalas och pengarna finns inte :(, skickade sms till vännen och frågade om pengarna var dragna från hans konto och kanske hamnat fel men får då svaret att han fått ett saftig räkning och hade därför inte fört över och han kunde inte göra det heller.
Vi har pratat VARJE dag sen jag skickade kontonr till honom och han har inte ens nämnt att han inte skulle låna ut, och det var han som ERBJÖD sig från första början!
Soc är inget alterntiv då dom inte kan hjälpa mig nu på direkten och dom bollar ärrendet fram och tillbaka mellan min gamla och nya kommun.
SNÄLLA SHJÄLP MIG, VART VÄNDER JAG MIG?