Pulverdieter - finns det någon god soppa?
Ja, finns det någon pulversoppa som smakar ok? Eller kanske t.o.m. mer än ok? Jag känner att jag snart kommer tröttna på att bara dricka kallt.
Ja, finns det någon pulversoppa som smakar ok? Eller kanske t.o.m. mer än ok? Jag känner att jag snart kommer tröttna på att bara dricka kallt.
*puffar och går och lägger mig*
Allevos potatis- och purjolökssoppa är faktiskt god! Smakar som vanlig soppa. har inte testat deras övriga varma soppor ännu. Men jag rekommenderar den här.
Håller med om att det är gott att få något varmt också.
Syster C skrev 2009-05-14 23:54:34 följande:
Cambridge kyckling tycker jag är god, speciellt med lite curry.
varma koppens soppor innehåller ca 100kcal och finns hur många goda som helst... tycker allevo och dylikt är äckliga och dessutom bra mycket dyrare... körde allevopulver, dom kalla, och varma koppen soppor förra våren och gick ner massor. varma koppen kostar typ 12kr för 3 st och finns massa smaker och mättar!
Man ska få i sig mindre än 50 g/dag för att hamna i ketos.
pulverdieter är ju en vlcd, very low calorie diet, och ska väl inte blandas ihop med lågkolhydratkost. är väl 2 skillda sätt att banta liksom
Matsopporna smakar arsle
Jag kör naturdiet choklad och jordgubb
Har även provat modifast vanilj choklad och hallon
allevos gröt var heller inget att rekommendera, vet inte hur jag ska stå ut två veckor, man ser ju inte fram emot att äta direkt