• Anonym (Tjej24)

    Hur runkar man sin kille/man?

    Kanske låter sjukt men jag har aldrig runkat av min man efter 5 års äktenskap . Har hela tiden velat göra det, men i början av förhållandet när vi hade sex så vågade jag inte göra det eftersom jag aldrig gjort det förut och inte visste hur man gör . Sen gick tiden och det blev aldrig av, vid varje gång vi hade sex har jag velat göra det men inte vågat, eftersom jag inte vet riktigt hur man gör. Har inte vågat fråga min man heller. Nu så efter 5 år så börjar det bli lite pinsamt. Vårt sexliv är helt dött kan man säga eftersom jag inte riktigt gör så mycket när vi har sex.
    Men jag vill ändra på det.

    Hur gör man egentligen när man runkar? Min man är omskuren, är det någon skillnad?!
    Ska man bara smeka k*ken upp och ner eller ska man ta tag i den så att förhuden åker med??? Snälla hjälp mig att förstå....

  • Svar på tråden Hur runkar man sin kille/man?
  • Jokez

    Fråga honom hur han gör när han runkar, vad som är skönt för honom. Varför inte be honom visa? Kanske kan ge en bättre kommunikation i sängen och kanske i övrigt också?

    Lycka till!

  • skogsgrodan

    Håller med, fråga honom hur han vill ha det och vad som är skönast för honom

  • skogsgrodan

    Håller med, fråga honom hur han vill ha det och vad som är skönast för honom

  • Anonym (Tjej24)

    Jag har frågat vid flera tillfällen då vi haft sex hur han vill ha det men han säger bara "gör som du vill"... han säger inte så mycket.
    Men sen så vill jag inte att han ska tro att jag inte vet hur man gör, det är så pinsamt, ALLA kan ju sånt. Skulle inte kännas så bra att berätta att jag inte vet HUR man gör det.

    Kan ni inte hjälpa mig genom att berätta hur man gör:) Någon kille kanske som kan förklara??? För jag vill överraskar honom:D

  • Anonym (tipsarn)

    Ta tag i den strax under ollonet. Inte hårt men så det känns och dra lite uppåt och nedåt så känner du när den växer i din hand.
    Var inte rädd för att ta lite kraftigt i den.

    Oftast är tjejer för lösa och lätta medan killar är för hårdhänta med tjejens.

  • Anonym (tipsaren)

    Jo, lite grann ska förhuden åka med.
    Den brukar ändå dra sig bakåt när snoppen är "redo"

  • Kallemannen

    Anonym (tipsaren) skrev 2009-05-20 12:55:28 följande:


    Jo, lite grann ska förhuden åka med.Den brukar ändå dra sig bakåt när snoppen är "redo"
    Men hur fasen funkar det om han är omskuren?
  • Anonym

    Jag brukar alltid sätta dit killens hand och säga åt honom att runka lite. Kollar hur han håller handen. Alla fingrar, tummen och pekfingret och sånt.
    Sen tar jag dit min hand och göra likadant.

    Säg till honom att du vill se hur han gör.
    När han säger att du ska göra som du vill sätter du dit hans hand.

  • Anonym (Tjej24)
    Kallemannen skrev 2009-05-20 12:57:58 följande:
    Anonym (tipsaren) skrev 2009-05-20 12:55:28 följande:
    Men hur fasen funkar det om han är omskuren?
    Exakt!!! Är det någon skillnad om killen är omskuren? Jag har ju sett när han själv runkar och då åker inte förhuden ända upp över ollonet, inte ens till ollonet haha
  • Anonym (glid`?)

    Anonym (Tjej24) skrev 2009-05-20 13:28:45 följande:


    Exakt!!! Är det någon skillnad om killen är omskuren? Jag har ju sett när han själv runkar och då åker inte förhuden ända upp över ollonet, inte ens till ollonet haha
    Prova med lite glidmedel i handflatan, ta ett stadigt tag, var inte rädd för att prova dig fram och variera trycket. Lek dig fram! Det är mitt bästa tips!
Svar på tråden Hur runkar man sin kille/man?