• FiaFilura

    Pinsama sms som skickats till fel person.

    Alla har väl någon gång skickat sms som hamnat till fel person. Det är ganska lätt hänt!
    Här berättar vi om de pinsama sms som du själv skickat eller fått av misstag!!!

    Jag fick häromdagen ett sms felskickat till mig som löd:

    -Ta med läderpiskan och handklovarna...vi syns på åhlens!

    Ja hur man nu ska tolka det

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2009-10-02 12:52
    ja och pinsama stavas pinsamma! sorryyyyyyy!!!

  • Svar på tråden Pinsama sms som skickats till fel person.
  • Mariohn

    tolka?? Gå till Åhléns med piska och handklovar och se vad som händer

  • FiaFilura
    Mariohn skrev 2009-10-02 13:02:16 följande:
    tolka?? Gå till Åhléns med piska och handklovar och se vad som händer
    ha ha ha..ja de va lite ironiskt
  • Ejin

    jag skickade ett lite små pinsamt sms igår faktiskt...Jag är med i en föräldragrupp o på ett av paren har vi ett smeknamn... Eller ja.. vi har lite olika smeknanm på alla igentligen men det är mest för att sambon ska veta vem jag pratar om för han kommer inte ihåg namnet på alla (det är mest jag som träffar dom om dagarna-)

    Iaf.... Sambon är numer fl ledig på torsdagar då jag jobbar och det är en av papporna i fl gruppen oxå.. Mamman gav mej sin sambos nr så att jag skulle kunna ge det till min sambo så att dom skulle kunna ringa till varann o träffas när dom båda var lediga..

    Så igår morse stod jag på jobbet och skulle sms nr till min sambo...
    Jag skriver då i sms:et.. Här kommer nr till spiggen .. Ring nu o föreslå att ni ska på en promenad... och skickar det.. TILL SPIGGEN himself...  Dom vet nog inte om att vi brukar kalla dom för det.. Jag tryckte på alla knappar tillgängliga men smset gick inte att stoppa.. Jag ville sjunka genom jorden just då faktiskt...

    Hoppas dom inte är fl medlemmar.. Men om dom är de så vill jag bara säga att vi menar inget illa med att kalla er för SPIGGEN... de är mest på skoj.. hrmmm..{#lang_emotions_embarassed}

  • FiaFilura
    Ejin skrev 2009-10-02 13:15:38 följande:
    jag skickade ett lite små pinsamt sms igår faktiskt...Jag är med i en föräldragrupp o på ett av paren har vi ett smeknamn... Eller ja.. vi har lite olika smeknanm på alla igentligen men det är mest för att sambon ska veta vem jag pratar om för han kommer inte ihåg namnet på alla (det är mest jag som träffar dom om dagarna-)Iaf.... Sambon är numer fl ledig på torsdagar då jag jobbar och det är en av papporna i fl gruppen oxå.. Mamman gav mej sin sambos nr så att jag skulle kunna ge det till min sambo så att dom skulle kunna ringa till varann o träffas när dom båda var lediga..Så igår morse stod jag på jobbet och skulle sms nr till min sambo...Jag skriver då i sms:et.. Här kommer nr till spiggen .. Ring nu o föreslå att ni ska på en promenad... och skickar det.. TILL SPIGGEN himself...  Dom vet nog inte om att vi brukar kalla dom för det.. Jag tryckte på alla knappar tillgängliga men smset gick inte att stoppa.. Jag ville sjunka genom jorden just då faktiskt...Hoppas dom inte är fl medlemmar.. Men om dom är de så vill jag bara säga att vi menar inget illa med att kalla er för SPIGGEN... de är mest på skoj.. hrmmm..
    Ha ha den va riktigt bra
  • Koloraturell

    Jag har skickat "det var nog vårt bästa knull någonsin! Älskar dig!" och en massa fräcka smilegubbar till min pappa..... Till saken hör också att han verkligen inte ville att jag skulle ha pojkvän överhuvudtaget. Jag har fortfarande inte kommit över det....

    Min bästa tjejkompis är väldigt kär i en kille som heter samma sak som min man, och hon skrev av misstag ett sms till min man som löd "jag vill bara säga att du är den hetaste människan jag vet X, hoppas vi får vara i fristaden länge!"

  • k girl

    Jag råkade skicka ett sms som löd något i stil med "dildo inhandlad, vi syns senare" till min kusin. Turligt nog var hon med då dildon inhandlades, så hon tyckte mest att det var roligt.

  • Knox

    Iaf ett av de pinsamma smsen jag har skickat iväg som skulle till min sambo, men hamnade hos en arbetskollega...

    "Hej älskling, jag kör från jobbet nu, jag blev kåt av de förslag du skickade innan, ser fram mot att få känna din nakna kropp mot min om en stund puss puss"

    Efter några minuter kommer det ett svar.

    "Hej Knox, jag visste inte att mina förslag på ekonomiska lösningar var så tändande för dig *asg*
    Ha så trevligt med sambon ikväll

    Det blev förbannat lustigt morgonmöte dagen efter på jobbet kan jag säga

  • FiaFilura

    ha ha ha vilka härliga pinsmamma sms!!!!!!

  • Ulli

    Jag skulle skicka ett sms till dagmamman om att sonens snopp blivit bättre (dagmamman hade reagerat på att den var röd och sonen klagade till henne att det sved när han kissade).
    Jag skrev -"Hans förhud är fortfarande lite fastväxt vid kanten av ollonet, detta kan orsaka att det spricker lite i skinnet om han drar"

    Jag har min mobil kombinerad jobb/hemma och smset blev sckickat till personen innan i adressboken . Hon såg att det kom från min telefon och ringde upp, snacka om pinsamt.

  • FiaFilura
    Ulli skrev 2009-10-04 13:45:30 följande:
    Jag skulle skicka ett sms till dagmamman om att sonens snopp blivit bättre (dagmamman hade reagerat på att den var röd och sonen klagade till henne att det sved när han kissade).Jag skrev -"Hans förhud är fortfarande lite fastväxt vid kanten av ollonet, detta kan orsaka att det spricker lite i skinnet om han drar" Jag har min mobil kombinerad jobb/hemma och smset blev sckickat till personen innan i adressboken . Hon såg att det kom från min telefon och ringde upp, snacka om pinsamt.
    guuuud så pinsamt!!!!
  • namera

    Jag skickade inte till fel person, men ändå. I min stad kan man betala bussbiljetten med sms. Sedan visar man upp det tillbakaskickade sms:et för chauffören. Sagt som gjort. Bara det att jag måste ha fumlat med fingrarna för chauffören glodde på displayen och skakade sedan på huvudet. Insåg att jag tryckt fram ett sms från min KK. Något i stil med "jag saknar dig och din kropp, kan du komma hit och leka?" Usch, det var pinsamt! Nu är det flera år sedan, men skäms fortfarande när jag åker buss med den chauffören.

  • Zaria

    jajemen gjorde ett sånt för ett par veckor sedan...

    Skulle till min favvovikarie på på jobbet och vi har lite skämtsam attityd...

    smset löd "Hej ditt gamla ras, vad gör du, kommer du snart tillbaka? Hoppas det för då JÄVLAR slår vi klackarna i taket, puss och kram"

    Nu trodde jag att jag hade hennes nummer vilket jag inte hade, så jag skickade det glatt till svärmor som heter samma sak...PINSAMT!!!

  • MaNiMi

    Har skickat ett mess i still med, "nu är jag så jäkla less på att du aldrig tar ditt ansvar å aldrig ställer upp så nu får du fan lösa detta själv"..till min bästa kompis
    Var barnafadern som skulle haft detta...PINSAMT och vännen trodde ju att jag helt utan anledning flippat mot honom..löste sig tillslut tack å lov.
    Även hänt att samme vän fått "glöm nu inte ungarnas skolböcker" å liknande efter detta, men det var ju inte lika pinsamt och det framgick ju direkt att det var ett felskick.
    Nu har jag iaf gjort så att de kommit en bit ifrån varandra i adressboken så det inte blir fel igen

  • GladaPelle

    hahahhhh jaa råkadde skicka ett mess där det stog ska vi knulla lr? jag kommer till dig efter skolaan. det skule jag skicak till en brud men det kom til min syrraa. hahhah

  • goldfish

    Jag skulle göra slut med en kille för många år sen och höll på att förklara för en kompis på sms att jag tänkte göra slut för att han var ett kontrollerande jävla as, och att jag tänkte packa och dra vilken dag som helst, men att jag inte visste hur jag skulle tala om det.
    Så skickade jag smset... till min kille som satt brevid mig, tyckte det var konstigt att han fick ett sms samtidigt som jag skickade ett till min kompis.

    Behöver nog inte säga att jag packade och stack med en gång

  • Bobbyden dylanden

    Jag hade bjudit hit en par mammor ifrån föräldragruppen på middag..Gubben och barnen sov borta så vi partajade till litegrann!
    En av mammorna stannade kvar lite längre så vi satt och surrade mycket om sex=)
    Kan tillägga att jag inte alls känner dem särskilt väl,men med lite öl i sig blev man väl lite surrig=)
    Då hon gått hem skrev jag ett snusk sms till gubben som löd ungefär såhär: Jag saknar din sexiga kropp, kan du inte komma hit och ta mig på köksbordet?.
    Du är underbar!.

    Jag har inte hört något ifrån den kvinnan igen...hon är nog livrädd för mig nu=)

  • leia83

    Før mång aår sedan arbetade jag ihop med en kille som jag blev lite betuttad i. Vi flirtade oskyldigt på jobb och jag var hel tænd på honom. Vi snackade æven en del på sms efter jobb.

    Efter arbetspasset skickade jag ett sms till mig bæsta væninna dær jag skrev om dagen med denna kille och att jag høll på att bli tokig, att jag bara ville røra vid honom och vara næra. En minut senare fick jag tillbaka ett sms från killen i fråga dær han skrev " næmen vad trevligt, dær ser man" Jag trodde jag skulle dø och hade minst sagt svårt att se honom i øgonen sen.

  • az81

    Jag har inte sendt några direkt pinsama sms men en arbetskamrat till mig skulle sända sms till sin sambo, hon skrev något i still med "grymt sa grisen som inte orkade stå upp".

    Hon låg då i sängen inne i sovrummet och sambon satt med datorn i vardagsrummet så hon väntade ju på att meddelande signalen skulle komma på sambons mobil något den inte gjorde, hon hade då av misstag sänt smset till våran chef.

Svar på tråden Pinsama sms som skickats till fel person.