vill ge er hopp - i det mörkaste lyser ljuset som starkast!!
i två och ett halvt år gick jag och försökte komma med ro med faktumet att jag hade PCO. dag ut och dag in gick jag med oro och sorgen.
helt plötsligt, för cirka två eller tre månader sedan plussade jag. dock två dagar senare fick jag tidigt missfall... men trots tyngden av att ha ett missfall, givetvis, så är jag så otroligt glad - DET GÅR!!
jag har visst börjat med p-piller nu, för vi håller just nu på att stabilisera det praktiska så som att hitta en lägenhet vi kan bo tre i och för hans del att komma in i det jobb han precis börjat med. men nu kan jag sluta med p-piller och veta att det är inte hopplöst!
jag hade gett upp och sakta men säkert blivit ett med tanken på att jag hade PCO.. men nu finns glädjen åter! och snart kommer pillerna kastas och då kör vi - jag kan bli mamma genom att bara få vara och älska den jag vill leva livet ut med!!