Hur mycket MYS är ok i KK-relation????
Har en sk KK-relation men en kille sen en tid tillbaka. Jag har haft en KK relation tidigare.
Killen jag träffar nu har inte haft sk KK relation tidigare och vi var inte kompisar innan vi blev KK. Visst att man myser lite innan sex sk förspel och sen ligger efteråt och håller om varandra en stund men min KK vill mysa även när vi kollar på film (hålla om mig, hålla mig i handen och ge mig långa kramar och kyssar tex om han gjort mig sällskap en bit på vägen hem. Detta känns inte helt ok med mig.
Jag har sagt det till till han men han menar det är väl inge fel på lite MYS utöver sexet men jag tycker det känns helt konstigt när vi bara är KK.
Vad har ni för erfarenheter ang KK relation???
TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2009-12-31 19:13
Jag är tjej men som sagt tycker det är lite väl mycket "mys" för att vara en KK relation för min del och jag vill att det ska vara en KK relation.
Tycker det känns konstigt och sitta och hålla varandra i handen när man kollar på film eller är ute på en promenad.